www.alarmgsm.cz
www.alarmton.com
alarmgsm@volny.cz
Základní informace
Profi 300
Bezdrátová čidla
Dálkové ovládání
Parametry
Použití
Byt
Chata
Garáž
Dílna
Stavba
Příslušenství
Čidla
Sirény
Napájecí zdroje
Ke stažení
Manuály
Kontaktni informace
Kontakt
Něco o mně
....pro kutily elektroniky


Aktuálně  

25.1.2015
Konfigurace pomocí USB už funguje. Zatím je v testovacím režimu. Bude uvolněna v nejbližší době.

16.10.2014
Byla uvolněna stavebnice pro kutily. Navštivte náš eshop.

30.3.2014
Bohužel možnost konfigurace přes USB zatím není k dispozici, příčinou jsou technické problémy.

15.12.2013
Připravuji možnost konfigurace přes USB.

10.12.2013
Aktualizovány tyto www stránky (sekce příklady čidel).

2.9.2013
Hledám nového dodavatele bezdrátových čidel a pracuji na možnosti jejich připojení.

30.3.2013
Eshop se osvědčil a funguje k plné spokojenosti všech.

20.12.2012
Dodavatel použitých bezdrátových čidel ukončil výrobu. Z tohoto důvodu je nelze u Profi 300 nadále použít.

22.6.2012
Trochu se zpožděním byl zprovozněn přehledný eshop, kde můžete nakoupit vše pro zabezpečení. Jednoduše. Kvalitně. Levně. Vyzkoušejte!

11.12.2011
Připravuji nový e-shop. Nízké ceny. Spuštění začátkem roku 2012.

20.9.2011
Možnost nezávislého ovládání dvou spotřebičů pomocí SMS.

15.6.2011
Přechod na nový kvalitnější GSM modul M10, dříve používaný SIM900D se neosvědčil.

10.1.2011
Na web umístěny informace o ovládání alarmu klíčenkou
(Základní informace/Dálkové ovládání) a o připojení bezdrátových čidel (Základní informace/Bezdrátová čidla).

30.11.2010
Vyzkoušeno ovládání Profi 300 pomocí klíčenky.

28.11.2010
Nová verze SW 1.7 nabízí měnit text SMS.

25.11.2010
Profi 300 umožňuje připojeni bezdrátových čidel.

15.6.2010
Spuštěna nová verze www stránek. Snad se podařila...

 

Stručný popis
GSM alarm Profi 300 je určen k monitorování určitého objektu, např. auta, bytu nebo dílny. Pokud dojde k narušení, volá prostřednictvím sítě GSM na jedno nebo více telefonních čísel a posílá SMS zprávu o druhu narušení. Na rozdíl od verze s mobilem je spolehlivější, má nižší spotřebu a vyšší rozsah pracovních teplot. Je určen zejména pro "tichý" poplach, kdy narušitel nepozná, že je zjištěn. GSM alarm Profi 300 ale umožňuje i připojení sirény, pokud je to vhodné. GSM Alarm Profi 300 nezabrání krádeži, pouze informuje o narušení hlídaného objektu. Je tedy vhodné GSM Alarm kombinovat s ostatními, např.  mechanickými, zabezpečovacími systémy.

Celé zařízení je vestavěno do malé plastové krabičky, včetně GSM modulu. Napájení je řešeno externím zdrojem (klasický napájecí adapter 12V/500mA do zásuvky) nebo připojením do palubní sítě automobilu (i motocyklu). Napájecí napětí může být v rozmezí 9 - 20V. GSM alarm Profi 300 umožňuje i připojení zálohovaných napájecích zdrojů.
K ovládání slouží tlačítko a dvě LED diody. Všechny tyto prvky jsou vestavěny do krabičky. Tlačítko slouží k aktivaci a deaktivaci alarmu, menší zelená LED signalizuje přítomnost signálu GSM, větší červená LED dioda stav alarmu (aktivní,neaktivní). Ovládací prvky lze také umístit mimo vlastní alarm a připojit pomocí konektoru. Aktivaci a deaktivaci lze také provést pomocí SMS zprávy.
Připojení poplachových čidel je prostřednictvím svorkovnice, která je dostupná po rozšroubování plastové krabičky. Tato svorkovnice umožňuje připojení až 4 nezávislých čidel, dále zajišťuje napájení např. pohybových čidel, připojení sirény a připojení dalších spotřebičů, ovládaných prostřednictvím sítě GSM.
Základní nastavení GSM Alarm Profi 300 se provádí jednoduše pomocí zaslání několika SMS v přesně určeném tvaru na telefonní číslo alarmu. Mohu tak nastavit, zda čidlo má spínací nebo rozpínací kontakt, zda má mít při odchodu nebo příchodu časovou prodlevu, či zda se má poslat SMS zpráva. Mohu daný vstup také zcela deaktivovat.
Dále mohu nastavit, zda se má prozvánět více telefonních čísel, zda se má posílat SMS zpráva na jeden nebo více telefonů, či zda se má posílat SMS zpráva o stavu napájení.
Uživatelsky také mohu nastavit, zda je připojena siréna, zda jsou připojeny dálkově ovládané spotřebiče nebo jakým způsobem lze aktivovat alarm.

Aktivace a deaktivace alarmu

Celý alarm je trvale napájen. Při odchodu z objektu aktivuji alarm tlačítkem (LED dioda krátce bliká), GSM alarm je v pohotovostním stavu. Čidla s nastavenou odchozí prodlevou nejsou do ukončení prodlevy kontrolována , mám čas opustit objekt, aniž bych spustil poplach. Po uplynutí odchozí prodlevy se periodicky kontrolují všechna aktivovaná čidla.
Při příchodu do objektu naruším některé čidlo, alarm vytočí telefonní číslo. Po 2-4 s mi začne zvonit mobil, já však nejprve zařízení tlačítkem deaktivuji. Mobil zmlkne, GSM alarm zavěsil. Tento způsob aktivace a deaktivace mi umožňuje rychlou kontrolu celého systému alarmu.
Aktivaci a deaktivaci lze provést také pomocí SMS.

Chování alarmu při narušení objektu

Pokud naruší hlídaný prostor někdo cizí, začne mi vyzvánět mobil. Jestliže ho slyším, telefon zavěsím (nepřijmu hovor), po 20s mi přijde SMS zpráva s určením druhu narušení (např. Vstupni dvere). Při narušení dalšího čidla GSM alarm již nevolá, pouze pošle SMS zprávu. Celkem tedy mohu dostat max. 4 SMS zprávy. V případě narušení lze také nastavit sepnutí sirény.
V případě, že mobil neslyším, mám obsazeno nebo jsem nedostupný, GSM alarm po 40s zavěsí a pošle pouze SMS zprávu. Pokus o volání pak opakuje po 60s ještě jednou.
Mohu také nastavit prozvánění více telefonních čísel a to buď vždy nebo pouze v případě nedostupnosti či obsazení předchozího telefonního čísla. Také lze určit, zda se SMS zpráva bude posílat pouze mě nebo i na další tel. čísla.
Po 5 minutách od prvního narušení GSM alarm znovu zkontroluje všechny čidla, ty aktivní vyřadí z další kontroly a vrátí se do pohotovostního stavu. To znamená, že např. zůstanou otevřené dveře (toto čidlo se již nemůže kontrolovat), ale pohybové čidlo mohu nadále kontrolovat (zloděj již opustil prostor).

Dálkové ovládání alarmu a připojených spotřebičů

Aktivovat a deaktivovat alarm mohu také pomocí SMS zprávy nebo pomocí modulu dálkového ovládání. Ten umožní ovládat alarm pomocí tzv. klíčenky. SMS zprávou lze ovládat i spotřebič připojený mezi svorku R1 (R2) a GND. O úspěšném provedení příkazu lze také nastavit potvrzení zpětným vyzváněním.© A.K. 15.12.2013